Organizovat kongres

Organizovat kongresy a konference není rozhodně nijak snadné. Není tedy nijak překvapivé, že tyto záležitosti je třeba pečlivě plánovat se značným předstihem. Je totiž nezbytné naplánovat vše do posledního detailu, což není vůbec nijak snadné a vyžaduje to opravdu tým odborníků, kteří mají s organizací zkušenosti. Zvláště, pokud se jedná o kongresy s celorepublikovou účastí. Jaký vymyslet program? Které odborníky pozvat? Očekává se samozřejmě také účast zahraničních odborníků, kteří dokáží zvýšit prestiž celé akce. Je nutné oslovit sponzory a naplánovat cateringové služby.
kongresový sál
Samozřejmě se nabízí otázka, kde celou akci uskutečnit? Obvykle se nabízí Praha, jenomže není to diskriminační vůči ostatním. Navíc Praha je nepřijatelná z jednoho prostého důvodu. Nájmy v hlavním městě jsou přímo astronomické.

Vyjít všem vstříc není snadné

Nebylo by vhodné, aby se kongres uskutečnil v místě, které by bylo dostupné v podstatě pro kohokoli? Co třeba využít kongresová centra na Vysočině? Není to naprosto ideální místo pro kongres?

Určitě se shodneme v tom, že několikadenní kongres je velmi náročnou a vyčerpávající záležitostí. Všichni účastníci i přednášející si určitě zaslouží určitý bonus. Tím nejlepším bonusem je určitě malebná příroda v kombinaci se spoustou pamětihodností. Určitě je skvělý nápad spojit příjemné s užitečným. Samozřejmostí je pak vysoký komfort co se týče ubytování a gastronomie.
Vysočina je jistě skvělou volbou. Je to místo, které je dostupné pro všechny a nikdo tak nemůže říct, tam nemohu jet, tam to mám daleko.
Je to snadno dostupná lokalita nejen pro Čechy, ale také pro zahraniční hosty ze Slovenska, Rakouska a Německa.
vázička u postele
Na závěr pojďme zmínit místa, která by návštěvníci kongresu určitě měli navštívit. Nemohou si nechat ujít návštěvu hradu Lipnice nad Sázavou, tajemná podzemí v Jihlavě nebo městskou památkovou rezervaci v Telči.